Mercedes 500SEC – „wytrawna ślicznotka”

Dziś prezentuję na moim blogu modelik samochodu, który najlepiej prezentuje się w stanie , w którym opuścił fabrykę. W stanie , który nie został zepsuty przez żaden zbędny tuning karoserii. Ostatnimi czasy zasłynął dzięki roli samochodu gangstera „Blachy” w filmie „Świadek koronny”. Przez właściciela nazywany był pieszczotliwie „Ślicznotką”.

 

mercedes-500-sec-w-filmie-swiadek-koronny_22055142

„Świadek koronny” – Blacha i Jego Mercedes 500SEC

 

Na pewno trudno jest się z tym nie zgodzić. Długa karoseria z rozciągniętymi zwisami przednim i tylnym , z długą pokrywą silnika i bagażnika. Największe wrażenie na obserwatorze robią jednak drzwi bez słupka B. Po otworzeniu wszystkich szyb cudownie to wygląda. Było tak między innymi w prezentowanym tu jakiś czas temu Mercedesie W111 oraz w prawie każdym Mercedesie coupe.  Samochód , który powstał w 1981 roku budzi dziś chyba większe pożądanie niż w latach produkcji. Czasem wydaje się lepsze wrażenie niż nie jeden nowy ekskluzywny samochód.

dav

 

 

 

W SEC-u nie oferowano innych silników niż V8. Początkowo pojawił się jako 380 i 500SEC. W 1985 roku doszła najbardziej pożądana odmiana 560SEC , a 380-kę zastąpił 420SEC. Tak wyjątkowego i wytrawnego auta nie mógł zaprojektować nikt inny jak nadworny projektant Mercedesa Bruno Sacco. W 1975 roku objął stanowisko szefa działu stylistyki „trójramiennej gwiazdy”. A dlaczego w tytule tego wpisu pojawiło się określenie wytrawny? No cóż. Francuskie słowo „sec” na butelce wina znaczy wytrawny. W 1991 roku nasza „Ślicznotka” została zastąpiona nowym coupe z typoszeregu W140.

 

dav

 

 

dav

 

1:43

 

Mogę użyć stwierdzenia , że o modelik Mercedesa SEC , tutaj odmiany 500 po prostu przyszło mi walczyć. Na Allegro w wyniku licytacji udało mi się go upolować dopiero po wystawieniu przez sprzedającego czwartej sztuki. Osobiście wolał bym modelik wersji 560 , może kiedyś uda mi się go zakupić. Są one w każdym razie rzadkie i trudne do zdobycia , a ze swojego jestem i tak bardzo zadowolony. Niczego w nim nie brakuje.

 

dav

2 Odpowiedzi na Mercedes 500SEC – „wytrawna ślicznotka”

 • Władek mówi:

  Bardzo ładny modelik. Liczę, że wkrótce wzbogaci także moją kolekcję ;)

  P.S Może pokusisz się o dodanie filmowych blach „ślicznotki”?

  Pozdrawiam!

  Piotr

  • Sławomir A mówi:

   Dziękuję Tobie bardzo za komentarz,w dodatku pierwszy na moim blogu :) . Może będzie to zachęta dla innych. Szczerze dałeś mi z tym świetny pomysł, tylko na tę chwilę raczej nie znajdę na to czasu. Niestety. Może jak dzieci trochę podrosną :) . Jeszcze raz dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>